איתור נזילות בסיב אופטי

עם השנים הצנרות בביתנו מתחלשות בצורה טבעית ואפילו מתפרקות. בעקבות כך נוצרת נזילה בקירות או רצפת הבית שגורמת נזקים לרכוש ונוסף לכך הנזילה גם באה לידי ביטוי בחשבון המים שלכם. כמובן שמומלץ לטפל בבעיה זו במהירות והיעילות האפשרית, ואחת הדרכים היא איתור נזילות בסיב אופטי.

 

איתור נזילות בסיב אופטי מתרחש בעזרת מצלמת סיב אופטי אשר בעזרתה ניתן לבדוק היכן בדיוק מתרחשות הנזילות, באיזה קנה מידה ומהי הדרך הטובה ביותר להתחיל בטיפולה. נוסף לאיתור נזילות בשיטה זו קיימות מספר שיטות נוספות, חלקן טובות יותר וחלקן פחות, אך היום נתמקד ביתרונות והחסרונות בשיטה זו:

 

יתרונות:

  1. השיטה מצוינת לבדיקת נזילות באזורים שונים בבית, במשרד או בכל מקום אפשרי. מדובר על אזורי כמו מרזבים, תשתיות ביוב, צנרות הביוב ועוד.
  2. איתור הנזילות מתרחש בצורה הזהירה ביותר. במקום לפרק את הרצפות או האזורים השונים של המבנה מחשש לדליפה, הסיב האופטי מוכיח בבירור היכן המיקום המדויק של הדליפה ומסיר את הספק.
  3. השיטה מטפלת נקודתית בדליפה הקיימת ובעזרתה אפשר לטפל רק באזור שבו הדליפה מתרחשת- להחליף או לתחזק אותו.

 

חסרונות:

  1. איתור הנזילות בצורה הזאת עושה שימוש בטכנולוגיה מתקדמת שייתכן ולחלק מהאינסטלאטורים אין את הידע, ניסיון או הציוד להיעזר בה.
  2. שימוש בטכנולוגיה זו יכול להיות יקר יותר מאשר האלטרנטיבות הקיימות.

 

איתור נזילות בסיב אופטי היא אחת הדרכים הטובות, מתקדמות ויעילות ביותר לאיתור נזילות בצורה הכי נוחה וטובה. כל שאתם צריכים הוא לאתר איש מקצוע בעל הניסיון והידע הנדרש בכדי לתפעל את הנזילה שלכם ולתקן אותה בהקדם האפשרי.