גילוי נזילות מים

אף אחד לא אוהב לגלות שהוא סובל מנזילה או דליפה במערכת המים. אנחנו תלויים במידה רבה בתפקוד מערכת זו כיוון שהתרגלנו לכך שיש לנו מים בבית בכל עת. לא משנה אם המטרה היא לשטוף ידיים, להוריד מים בשירותים או למלא קומקום – מים הם הבסיס לקיומנו. מערכת המים עוברת בקירות ורצפת ביתנו ותקלה במערכת זו תביא לרטיבות באזורים אלה. רטיבות זו ברוב המקרים תוביל להיווצרות עובש – פטריה המשגשגת בסביבה לחה. חשוב לזכור שעובש, מלבד הריח הלא נעים והמראה הלא יפה, מהווה סכנה בריאותית ומביא לשלל תופעות לא נעימות כמו שיעול, גירוד בעין, קושי בנשימה, פריחה ועוד. על מנת לעצור את התפשטות העובש יש להתקשר מיד לאיש מקצוע שיטפל ברטיבות ויעלים את התופעה.

גילוי נזילות מים בצפון

עובש הוא לא הבעיה היחידה שתיתקלו בה בזמן שיש דליפה בביתכם. התקלפות של טפטים, לחות וסדקים בקירות, לחץ מים נמוך, מים עכורים וחשבון מים מנופח הם חלק מהסימנים המעידים כי אתם סובלים מנזילה. מדוע נזילות קורות ?

הנזילות יכולות לנבוע ממספר סיבות החל מהתיישנות של מערכת המים, פגיעה פיזית בצנרת בזמן קדיחות או חפירות, סתימה ע"י שורשים, תזוזה של מרזב הניקוז, בעיה באיטום הגג או המרפסת ועוד שלל סיבות. הדבר נפוץ יותר בבתים ישנים עם מערכת מים בלויה, לכן אם הנכם מתגוררים בבית ישן מומלץ להקדים תקופה למכה ולהזמין בדיקה יזומה אחת לתקופה. בדיקות מסוג זה, כמו גם תיקון תשתית המים וביצוע עבודות שיפוץ ניתן לקבל אצל א.ר מומחים אשר מספקים שירותים לכל סוג של מבנה, החל מדירה קטנה ועד בניין משרדים גדול. הציוד של החברה מסוגל לאתר נזילה החל מהסדק הקטן ביותר ועד בעיות מרובות מוקדים בחלל גדול.

גילוי נזילות מים עם א.ר מומחים

ברוכים הבאים אל א.ר מומחים באיתור נזילות, אינסטלציה ושיפוצים. אנו מטפלים במסירות בכל בעיה ומתייחסים בכובד ראש לכל נזילה. עומד לרשותנו ציוד מתקדם דוגמת מצלמות טרמיות, סיבים אופטיים, מכשירים מיוחדים המאתרים רעשי נזילה, שימוש בטכנולוגיית גז לאיתור סדקים עדינים ועוד. טכנולוגיות אלה הופכות את תהליך איתור הנזילה למקצועי ומהיר כך שתוכלו לחזור לחיים תקינים במהירות האפשרית. צרו איתנו קשר לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית עבור הבדיקה.

גילוי נזילות מים

גילוי נזילות מים בבתים פרטיים, דירות ובניינים

חברת א.ר מומחים היא חברה מקצועית אשר מבצעת גילוי נזילות מים בבתים פרטיים, דירות, בנייני משרדים או מפעלים. החברה עומדת עם היד על הדופק בכל הנוגע לשכלול הציוד המקצועי שלה, והיא מתעדכנת בכל עת עם הופעתו של ציוד חדיש ומשוכלל. כך שלרשותה עומדות שיטות שונות לגילוי נזילות – צילום החלק הפנימי של הצינורות, דליית נתונים מהצנרת באמצעות מחשב, מכשירי שמע ועוד.

גילוי נזילות מים ותיקונם באמצעות חמשת החושים

האדם התברך ב-5 חושים מופלאים שבזכותם הוא יכול להיות ערני יותר לסביבה שלו ולקלוט מידע רב. גם כשהדבר נוגע לעניין מורכב כמו גילוי נזילות מים, באים חושיו של האדם לו לעזר:

  • חוש הריח – ללא ספק, זהו החוש השימושי ביותר שנועד לגלות את הנזילות בעודן קטנות. דיירים הגרים בבניין דירות משותף יכולים להבחין בריח של עופש או בריח רע הנודף ממש מתוך הביוב שלהם, ובהתאם לכך גם להשכיר ולקרוא לאינסטלטורים מקצועיים.
  • חוש הטעם – כולנו מקווים לא להשתמש בו כאשר מדובר באיתור נזילות, אבל זה לא תמיד בלתי נמנע. הנזילות עלולות לגרום לסתימת הביוב ולגרום להופעתם של מים דלוחים בתוך הכיור הביתי, מים אשר עלולים להתערבב עם האוכל.
  • חוש הראייה – וכאן הכוונה היא לאיתור נזילות. האינסטלטורים אינם קוסמים, אך באמצעות מכשירים משוכללים הם יכולים בהחלט לראות דרך קירות. אחד מבין המכשירים האלה הוא מצלמה תרמית. המצלמה סורקת את הצנרת ושולחת מפת צבעים עדכנית המאפשרת למומחים לאתר את התקלה בקלות.
  • חוש השמיעה – ישנם מכשירי שמע משוכללים אשר מאפשרים לאינסטלטורים לאתר נזילה באמצעות "האזנה" לצנרת. קולות זרימה מוגברים עלולים להעיד על בעיה בצנרת.
  • חוש המישוש – לאחר ביצוע גילוי הנזילות, מגיע הרגע לעבור לשלב התיקון. האינסטלטורים מעריכים את גודל הבעיה, לוקחים עמם את ארגז הכלים שלהם ומתחילים בתיקון הצנרת.

מדוע הצנרת נסתמת

נזילות צנרת הן תופעות שכיחות למדי בקרב בנייני דירות. הצינורות המחברים בין הדירות השונות והאחראיים לניקוז הפסולת והשפכים עובדים שעות נוספות, בעוד הדיירים ממשיכים להשתמש בהם מדי יום ביומו. בסופו של דבר, גם הצנרת החזקה ביותר עלולה להישחק כאשר עוברים דרכה חומרים שונים מדי יום ביומו: שאריות מזון, הפרשות אורגניות, ניירות ועוד.